fbpx

VYTLAČ SI,
MY ZASADÍME

Zmenšujeme dopad na životné prostredie.
Staráme sa o prírodu okolo nás.

Pre viac informácií

NÁŠ PRÍBEH

Náš príbeh sa začal písať už 100 rokov p. n. l. v Číne počas Dynastie Chan, keď vynašiel papier. Prvotný papier bol zhotovovaný z vlákien bambusu, rozmočil ho varením v lúhu a neskôr rozválal dreveným válčekom a neskôr nechal túto zmes vysušiť na Slnku. Tak sa zrodil na svete prvý papier.

V roku 2019 sa zrodila cesta IVEX printu. Bezplatná tlač do celého Slovenska sa stala našou hlavnou ideou – papier je nevyhnutnou súčasťou každého štúdia. Veľa z nás sa snažilo v tejto digitálnej dobe ísť s módou a dala prednosť novým technológiam, lenže sme skončili s bolesťou hlavy a pokazeným zrakom. Papierová forma učenia je stále účinnejšia. Najrôznejšie výskumy, ktoré porovnávali učenie z notebookov a čítačiek sa zhodujú v tom, že učenie z tlačených materiálov je efektívnejšie (rýchlejšie čítanie, lepšie zapamätávanie) a má dlhodobejší charakter, pretože máme možnosť s textom ďalej pracovať (zvýrazňovať, podčiarkovať). Papier je prenosnejší, netreba sa obávať pri cestovaní stráty, alebo poškodenia. Sme jediným a tým pádom najväčším bezplatným tlačiarenským riešením na Slovensku. S veľkosťou prichádza zodpovednosť.

Uvedomujeme si, že aktuálne je celosvetová enviromentálna kríza. Prírodný kapitál vo veľkom ubúda a my ľudia sme jediným činiteľom, ktorý to vie ovplyvniť. Celosvetovo sa vyrúbe vyše 4 miliárd stromov. Na Slovensku je to 7 miliónov stromov, ktoré sa spracujú a neskôr použijú na industriálny papier. Recyklovanie a bezplatná tlač je jedným z riešení ako minimalizovať negatívne dopady na našu prírodu.

MÁME RADI NAŠE LESY

Les je najväčším živým organizmom na svete. Stromy patria medzi najeefektívnejšie prírodné ”klimatizácie” na Zemi. Prirodzene absorbujú škodlivý oxid uhličitý (CO2) emisie z atmosféry, pomáhajú nám vyčistiť vzduch.

Poskytujú útočisko pre tisíce zvieracích druhov, vytvárajú mikroklímu a prispievajú komplexne k ľudskému blahobytu.

Preto naša myšlienka pozostáva z toho, že budeme používať 100% recyklovateľné materiály a bezplatná tlač bude realizovaná na už  recyklovaný papier. Kvalita tlače bude nezmenená. Našou misiou je – dať viac, než sme zobrali. Chceme patriť do schémy zlepšovania životné prostredia a preto chceme dať prírode viac, než jej zoberieme. S každou vytlačenou stranou jej vrátime dvakrát toľko.

AKO MINIMALIZOVAŤ NAŠU STOPU CO2?

IVEX print priniesol revolúciu tlače na Slovensko, robí celú tlač veľmi jednoduchou. Na nešťastie, keď sú veci zadarmo, ľudia príliš nepremýšľajú a majú tendenciu tento fakt zneužívať. To isté platí aj o bezplatnej tlači. Apelujeme na ľudí, aby boli zodpovední voči prírode.

MOŽNOSTI TLAČE

Niektoré veci nemusia byť farebné na to, aby boli krásne. Čierno-biela tlač je viac efektívna a produkovaním čierneho toneru sa spotrebuje menej rastlinnej atramentu, čo pomáha znižovať znečisťovanie vzduchu a pôdy. Taktiež môžeš využiť obojstrannú tlač pre zredukovanie počtu strán na polovicu. Náš systém automaticky využíva túto možnosť, čiže stačí sa iba zaregistrovať a od 1.10.2019 môžeš tlačiť.

DISTRIBÚCIA

Dokovacími centrami pre skriptá ušetríme až                1 000g CO2 na jedny doručené skriptá vypusteného do ovzdušia. Vytlač si všetky dokumenty, ktoré si    praješ vytlačiť naraz a minimalizuje to dopad CO2 na prírodu v našich mestách bez straty kvality. Minimalizujeme použitý atrament na maximum, pritom sa to na kvalite tlače vôbec neprejaví.   

ZDIELANIE

Dať prednosť službe IVEX printu pred kupovaním vlastnej tlačiarne bude mať taktiež veľký dopad na životné prostredie. Výroba a používanie osobných tlačiarní je zlé pre naše životné prostredie, pretože výroba spotrebuje veľké množstvo plastov a dlhodobo pôsobia neefektívne na využívanie atramentu. Naša tlačiareň je z 85% z recyklovateľných komponentov.

MÁME ŠPINAVÉ RUKY

Je ľahké ustúpiť a nechať druhých robiť ťažkú prácu. Ako sme spomenuli, budeme tlačiť na 100% recyklovaný papier, lenže máme starosť o ďalšie generácie. Vďaka veľkým korporáciám, ktoré vo veľkom ťažia stromy v Slovenskej prírode sa môže stať, že o tento zdroj natrvalo prídeme. Naše hodnoty spoločnosti sú silno postavené na zásadách ochrany životného prostredia. Kedže nám koluje v hlavách myšlienka udržateľosti, prišli sme s vlastnou iniciatívou IVEX print milón – vysadiť milión stromov.

Za každých 5 000 vytlačených strán cez IVEX print zasadíme jeden strom.  Každý nový strom poskytuje približne kapacitu 8 500 ďalších stránok, vďaka čomu je IVEX print trvalo udržateľný a prospešný pre spoločnosť.

PRE BEZPLATNÚ TLAČ SA ZAREGISTRUJ

Pre tlačenie zadarmo sa zaregistruj a od 1.10.2019 začni tlačiť zadarmo.

IVEX print
©IVEX print 2019
Based in Bratislava
- Since 2019 -