fbpx
Tím IVEX print - Alexander Světlík
tlač dokumentov Bratislava

Dúfam, že si užiješ čítanie tohto blog.

Ak sa chceš dozvedieť viac informácií o novom projekte online knižnice klik sem.

Ako napísať Abstrakt ?

Abstrakt je textové zoskupenie informácií  o odbornej práci. Je naozaj nevyhnutný preto tvorí povinnú časť písania odbornej práce, teda bakalárskej práce, diplomovej práce, seminárnej práce, či inej odbornej publikácie.

Ak by sme si chceli v krátkosti zosumarizovať, čo to abstrakt práce vlastne je, dopracujeme sa ku jasnej a výstižnej charakteristiky práce. V novodobom ponímaní si abstrakt práce vieme definovať ako „ trailer“ na nový film, či seriál. Je preto nesmierne dôležité venovať mu dostatok času, pretože v akademickom smere jeho pôsobenie predstavuje upútavku.

V abstrakte sa treba zamerať na ucelenie informácii do logického kontextu, ktoré podajú krátky informatívny charakter riešených problematík práce. Nakoľko sa jedná o upútavku, v praxi sa neodporúča zakomponovanie hodnotiacich stanovísk, pretože na to máme určené iné časti práce.

Ako napisat abstrakt

Praktické znalosti v odrážkach

  • Rozsah 200-400 slov, pri odbornejších prácach, ktorá je rozsiahlejšia by nemal presahovať normostranu, t.j. 1800 zankov;
  • Informačný štýl písania, poväčšine v minulom čase;
  • Vyhnúť sa slangu, skratkám, tabuľkám, či obrázkom;
  • Zamerať sa na stručné vyjadrenie ku problematike hlavného cieľa, motivácie či odôvodneniu problematiky;
  • Opísanie metodológie riešenia problematiky;
  • Opísanie prínosu výsledkov do praxe a ich významnosť;

Tlač učebných materiálov

Sprostredkovávame učebné materiály pre vysokoškolských študentov. Dokument ti nízke ceny vytlačíme a zviažeme. Počas roku fungovania sme pomohli v štúdiu viac ako 5000 študentom. Vytlač si s nami.

Tím IVEX print - Alexander Světlík

Kto je
Alex Světlík?

Alex je aktuálne študentom FM UK a Univerzity v Lorraine na programe dvojitého diplomu v medzinárodnom manažmente zameraného na financie. Tak ako jeho pracovný kolega je bývalým vrcholovým športovcom, ktorý sa rozhodol po ukončení kariéry venovať inovačnej činnosti v startupovom prostredí. Spolu s Ivanom založili projekt IVEX, ktorý sa snaží posunúť vzdelávací systém na Slovensku a tak vytvoriť priaznivé podmienky pre budúce generácie študentov.

Blog do vrecka

Sleduj novinky

Dostávaj novinky do Whatsapp-u. Rýchly a efektívny prístup ku informáciám.

Zdieľaj blog:
Share on facebook
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Zdieľaj blog:
Share on facebook
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp

Blog do vrecka

Vedomosti na Whatsapp

Podobné články